«Звільнення Криму є одним із пріоритетних завдань ЗСУ», — Чубаров

Ліна Тимошина 10 Березня 2023, 15:25

Окупований Крим обов’язково буде звільнений. І це не буде виключно військовий шлях.

Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров у коментарі QIRIM.News.

Усі, хто зараз живе в Криму, їм треба виходити з того, що Крим буде звільнено. Крапка. Це обов’язково. В якій формі буде відбуватися звільнення, зараз важко говорити, але зрозуміло, що це не буде виключно військовим шляхом. Але можуть бути й такі події, в яких буде використана зброя сучасна і все таке інше, — зазначив Чубаров.

За його словами, укріплення, які будують окупанти на півострові, загарбникам не допоможуть.

І тому зрозуміло, що колаборанти вибудовують якісь фортифікаційні укріплення, думаючи про те, що це їх захистить. Це їх не захистить, вони не отримають крадений ними Крим, — наголосив голова Меджлісу.

Водночас кримчанам він радить подбати про те, щоб на всяк випадок мати сховище. Тобто, перевірити свої погреби або знайти бомбосховище неподалік помешкання.

Людям доброї волі, тим, хто залишається відданими Українській державі, — кримським татарам, етнічним українцям, я б радив, щоб вони по всіх тих місцях, де живуть, звертали зараз особливу увагу на місця, де вони будуть зберігатися. Мають бути місця, де вони сховаються. Якщо люди живуть у сільській місцевості, хай вони оновлюють свої погреби, підвали будинків тощо. Якщо вони живуть у містах, хай вони вже вивчають, де найближче бомбосховище. Я не хочу сказати, що це обов’язково їм знадобиться, але може знадобитися, — зауважив голова Меджлісу.

Також варто мати тривожні валізи із предметами першої необхідності. Зокрема, це документи, гроші та ліки.

Те, що ми проходили тут у Києві, і не тільки у Києві — у Херсоні, Миколаєві, Одесі напередодні повномасштабного вторгнення російських військ на материкову Україну. Отже, всі процеси вказують на те, що звільнення Криму є одним із пріоритетних завдань Збройних сил України, — наголосив Чубаров.

Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі QIRIM.News висловив думку, що російські загарбники в окупованому Криму риють окопи, орієнтуючись таким чином на застарілі звичаї бойових дій часів Першої та Другої світової війни.

Як повідомляли QIRIM.News, російські загарбники на морському узбережжі в окупованій Євпаторії риють окопи.

Як повідомляли QIRIM.News, війська рф проводять масштабні заходи з інженерного устрою оборони в тимчасово окупованому Криму. Для цього завезли військовослужбовців строкової служби із Челябінської області. Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що до окупованого Криму прибуло 150 солдатів-строковіків для проведення інженерних робіт по зведенню укріплень.

Як писали QIRIM.News, у січні заступник начальника Головного управління розвідки міністерства оборони України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю Укрінформу заявив, що окупанти створили оборонне угруповання на території Криму, що проводить фортифікаційні роботи.

Як повідомляли QIRIM.News, у Головному управлінні розвідки Міноборони України заявили, що росіяни розуміють, що програють, і споруджують фортифікаційні споруди, зокрема, й в Криму.

Источник