Звільнені з полону захисники «Азовсталі» зустрілися з рідними та отримали ордени «Золота Зірка» (ФОТО)

Фото: пресслужба ОПУ Ліна Тимошина 04 Жовтня 2022, 09:30

Українські військові – захисники «Азовсталі», нещодавно звільнені з російського полону, зустрілися зі своїми рідними. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента України.

Командир окремого загону спеціального призначення Національної гвардії «Азов» Денис Прокопенко (Редіс), його заступник Святослав Паламар, в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), старший офіцер «Азова» Олег Хоменко і командир 12-ї бригади НГУ Денис Шлега перебувають у Туреччині за умовами обміну під особистими гарантіями захисту Президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ

Під час візиту до Туреччини керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак за дорученням Президента Володимира Зеленського вручив ордени «Золота Зірка» п’ятьом військовослужбовцям – захисникам Маріуполя та «Азовсталі», яким присвоєно звання Героя України.

Урочисте вручення нагород відбулося під час зустрічі Андрія Єрмака та першої леді Олени Зеленської із захисниками «Азовсталі» та членами їхніх родин.

Підрозділи, якими ви керували, зробили неоціненний внесок у майбутню перемогу України. Ви й ваші підлеглі зуміли скувати величезні сили противника. Сили, яких забракло для окупації більших територій, – сказав Єрмак, вручаючи орден Денису Прокопенку.

Під час зустрічі відбувся відеодзвінок Президента України Володимира Зеленського. Глава держави привітав військовослужбовців і подякував їм за виконання важливого бойового завдання з оборони Маріуполя.

Фото: пресслужба ОПУ

Ми всі пишаємося вами. І я надзвичайно щасливий, що з вами – рідні, і дуже щасливий, що ви в нас такі є. Ви не просто герої, ви – живі герої, і це дуже важливо. Я дякую кожному з вас. І ми зробимо все, щоб забрати ваших побратимів, які зараз у полоні. Пишаюся, що ми живемо в одній країні, за неї разом боремось і точно переможемо. Слава Україні! – сказав Глава держави.

Фото: пресслужба ОПУ

Битва за Маріуполь і все, що відбулося з нами, вихід з полону – це українське диво наперекір долі. Всі прекрасно розуміють, що з нами мало статися. Тут є люди, які знають, що таке російські тортури й російський полон. І ця нагорода – це нагорода наших воїнів. Це нагорода нашого українського народу. Я дуже гордий з того, що я українець. Це найкрутіша нація у світі! І найкрутіша влада та найкрутіші військові, – сказав заступник командира «Азова» Святослав Паламар.

Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ Фото: пресслужба ОПУ

Источник