ЗСУ припускають посилення атак на південні регіони України

Обстановка на південнобузькому напряму залишається напруженою із динамічним розвитком на різних напрямках. Сили оборони тримають контроль та ініціативу.

Про це повідомили в ОК Південь.

Протягом ночі потерпала від ракетних ударів та артилерійських обстрілів Миколаївщина. Ворог продовжував обстріли портової інфраструктури Очакова. В Галицинівській громаді пошкоджено житловий будинок. В Широківській – нічні обстріли припали на відкриті території та дороги. В двох населених пунктах громади значних руйнувань зазнало аграрне підприємство, склади, сільгосптехніка. Постраждалих нема.

В Баштанській громаді внаслідок удару С-300 пошкоджено адмінбудівлю, заклади освіти та медичну установу. В навколишніх житлових будинках пошкоджено вікна й дахи. Людських втрат нема.
Вранці атаку дроном-камікадзе по Миколаївщині відбито силами протиповітряної оборони.

Ще залишаються небезпечні місця, де виявляються залишки ворожих обстрілів забороненими касетними снарядами, замінування, розтяжки. Так, в одному з населених пунктів, рухаючись вздовж берега водосховища, місцевий житель підірвався на ворожому вибухонебезпечному пристрої – розтяжці. Людина загинула.

В тимчасово окупованому Криму панують панічно-хаотичні настрої щодо необхідності запасатися пальним, продуктами, товарами першої необхідності, ліками. Все це підіймає градус громадського незадоволення та спротиву владі окупантів.

В Чорному морі вороже корабельне угруповання з 14 кораблів маневрує, ховаючись за Кримом. Спорядженість та готовність до застосування мають два надводних та два підводних ракетоносії з двадцятьма чотирма «Калібрами». В чергуванні також 1 вдк та 1 десантний катер.

Загрози ракетних ударів, як і атаки дронів-камікадзе лишаються актуальними, зважаючи на занепокоєність ворога станом справ із логістикою на півдні України та намагання переключити увагу від Кримського мосту, слід усвідомлювати імовірність посилення атак на всі, а особливо на південні регіони України, – зазначили військові.

Вони просять не нехтувати власною безпекою, дотримуватись алгоритмів дій під час повітряної тривоги та не наближатись до підозрілих та небезпечних предметів.

Источник