Жодної окремої політики. Данілов про деокупацію Криму та Донбасу

Асіф АлієвQHA 03 Березня 2023, 14:00

Для територій, які знаходилися під окупацією Росії 9 років, не повинно бути жодної окремої політики та усі громадяни України мають жити за одними й тими ж правилами.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

«Ніякої окремої політики, ніяких лайт-варіантів. Для всіх українських громадян правила мають бути однакові. Ми ж не маємо бажання робити країну за правилами «1984», що всі рівні, а хтось ще рівніший», — сказав він.

Історично так склалося, що на території, які перебувають під російською окупацією з 2014 року, було чотири етапи розвитку. А зараз, за словами Данілова, буде п’ятий і це буде Україна.

«Якщо вам не подобається Конституція і закони, ви можете обрати будь-яку точку світу для свого мешкання, для свого життя. Зараз світ змінився, це за часів СРСР неможливо було за межі країни виїхати, КДБ тоді не випускало. А зараз, будь ласка, вільні», — додав секретар РНБО.

При цьому Данілов впевнений, що на цих територіях все буде добре і не треба робити якихось трагічних припущень. Постане інше питання — як має розвиватися регіон? Оскільки за ці роки окупанти знищили як промисловий, так і науковий потенціал. Там також немає проактивного прошарку, який міг би забезпечити якийсь розвиток та на щось якісно впливати.

Секретар РНБО вважає, що з розвитком Криму буде простіше, адже там не було військових дій.

«Те, що стосується «багато росіян», то вони мають згадати, що у них є свої курорти. Там їх багато, є Охотське море, багато інших морів, де вони можуть спокійно себе почувати. Ви ніколи не маєте права лізти в чуже, чужі квартири, будинки, в чужу власність», — додав він.

Як писали QIRIM.News cекретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна змінить стратегію майбутньої деокупації Криму. За його словами, йдеться про «зміну черговості політико-дипломатичних, військових, економічних засобів».

Источник