Жителі окупованого Криму можуть підтвердити трудовий стаж за відсутності трудової книжки

Ліна Тимошина 05 Жовтня 2022, 13:55

Жителі окупованого Криму та інших окупованих територій України можуть підтвердити трудовий стаж за відсутності трудової книжки або записів у ній. Про це повідомила юристка КримSOS Анастасія Калініна, пише пресслужба громадської організації.

До постанови Кабміну, яка регулює підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або записів у ній, були внесені зміни. Досить актуальним для жителів окупованих Криму та міста Севастополь є підтвердження страхового та трудового стажу, — сказала Калініна.

Відповідно до змін, поняття трудового стажу замінюється поняттям «стаж роботи». Стаж роботи підтверджується: трудовою книжкою та/або дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі, якщо стаж роботи був отриманий до 2014 року, а трудова книжка втрачена або зіпсована печатками окупаційних органів влади, то для підтвердження стажу можна подавати документи в електронному вигляді за допомогою ЕЦП.

Це довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій; довідки, виписки із наказів, особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання; інші документи, видані за місцем роботі, службі, навчання, а також архівними установами.

Стаж роботи для ФОП зараховується за умови підтвердження сплати страхових внесків (ЄСВ). Фактично, це норма для осіб, які останні роки проживали на території окупованого Криму та яким не вистачає стажу для нарахування пенсії. Тобто, можна заплатити єдиний соціальний внесок, якого не вистачає, та отримати необхідний стаж роботи для нарахування пенсії, — пояснила юристка.

Окрім стажу роботи для нарахування пенсії необхідний достатній пенсійний вік, який зокрема можна підтвердити такими документами: свідоцтво про народження; паспорт громадянина України; інший документ, що посвідчує особу.

Якщо документи, що підтверджують стаж роботи відсутні через те, що підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися) на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та/або пошкоджені чи знищені внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, то відповідний стаж встановлюється на підставі показань свідків. Це не менш, ніж двоє свідків, які б знали заявника за спільною з ним роботою на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. Зміни можна переглянути за посиланням.

Источник