Засудженого до 14 років Рустема Сейтхалілова етапували до в’язниці в Ульянівській області

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 08:26

Кримськотатарського активіста Рустема Сейтхалілова етапували із СІЗО Новочеркаська до в’язниці в Ульянівській області.

Про це «Кримській солідарності» повідомила його дружина Ельзара Сейтхалілова. Політв’язень написав їй лист за допомогою «Зонателеком».

Рустем Сейтхалілов розповів родині, що його разом з Акімом Бекіровим та Асаном Яніковим вивезли із СІЗО Новочеркаська 26 серпня.

З’ясувалося, що швидше за все він буде в Ульянівській області, — повідомила Ельзара Сейтхалілова.

Лист політв’язень писав, перебуваючи в транзитно-пересильному пункті при колонії у Волгограді.

Там кримські татари мали перебувати ще 2-3 дні. Потім Рустема Сейтхалілова готували до етапу в Ульянівську область, Акіма Бекірова — до Саратова, а Асана Янікова — до Владимира.

Рустем Сейтхалілов — активіст «Кримської солідарності», до арешту опікувався сім’ями політв’язнів у Криму, відвідував суди, допомагав робити передачі єдиновірцям у СІЗО, а також сприяв проведенню релігійних свят.

Як повідомляли QIRIM.News, засудженого на 14 років кримськотатарського активіста Акіма Бекірова етапували з російського СІЗО Новочеркаська до в’язниці міста Балашова Саратовської області. Зараз він перебуває у спецблоці СІЗО-1 у Саратові та чекає подальшого етапу у в’язницю.

Як повідомляли QIRIM.News, 27 і 28 березня 2019 року у Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах окупованого Криму, відбулися обшуки і затримання кримських татар. Тоді, зокрема, був затриманий й Рустем Сейтхалілов.

Як писали QIRIM.News, 18 березня 2022 року Південний окружний військовий суд рф визнав винними та виніс обвинувальні вироки п’ятьом кримськотатарським активістам «Кримської солідарності»: Акім Бекіров отримав 14 років у колонії строгого режиму; Сейтвелі Сейтабдієв — 14 років у колонії строгого режиму; Рустем Сейтхалілов — 14 років у колонії строгого режиму; Ескендер Сулейманов — 15 років у колонії строгого режиму; Асан Яніков 15 років у колонії строгого режиму.

Источник