Загарбники відмовили дружині Руслана Асанова у побаченні, де та планувала передати йому ліки

Руслан Асанов Шевчук Микола 11 Вересня 2023, 17:51

Дружина активіста з Бахчисараю Руслана Асанова, якого загарбники заарештували 24 серпня, Зера Мустафаєва отримала відмову на прохання надати їй короткострокове побачення з чоловіком у другому СІЗО Сімферополя.

Про це вона повідомила кореспонденту «Кримської солідарності».

Родичі отримали відповідь від старшого слідчого з особливо важливих справ уфсб Віталія Власова. У листі він написав, що «клопотання про надання дозволу на побачення розглянуто та винесено постанову про повну відмову».

Після обшуку в Бахчисарайському районі Криму чоловіка взяли під варту на два місяці, але в СІЗО-2 у Сімферополі його доставили з флюсом — гнійним стоматологічним захворюванням, що швидко прогресує. Зера Мустафаєва мала намір передати йому до ізолятора лікарські препарати.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 24 серпня в будинках шести кримських татар Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва  пройшли обшуки. Окупаційний Київський районний суд відправив усіх затриманих до СІЗО на два місяці. 

Нагадаємо, наступного дня після обшуків, 25 серпня, біля окупаційного Київського суду співробітники «поліції» затримали 22 людей, які прийшли підтримати своїх родичів та земляків, яких днем раніше затримали силовики. Серед затриманих опинилися люди похилого віку — від 64 до 71 років. Окупаційний суд виніс усім адміністративний арешт на строк від 1 до 7 діб. Також повідомлялося, що окупанти вручили їм повістки.

Пізніше так званий верховний суд Криму відхилив скаргу про звільнення з-під арешту шістьох кримськотатарських активістів «Кримської солідарності» з Бахчисараю. Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва окупанти залишили у СІЗО до 23 жовтня 2023 року.

Источник