За розкрадання коштів міжнародної технічної допомоги на будівництві каналізації в Одеській області судитимуть 6 злочинців

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з комунальних підприємств Ізмаїльської міськради, який є депутатом вказаної ради, інженера управління капітального будівництва цієї міської ради, директора підприємства, який виконував роботи з будівництва та реконструкції міської каналізації, та трьох їх спільників за фактом службового підроблення, вчиненого організованою групою, привласнення бюджетних коштів в особливо великому розмірі та їх легалізації, — йдеться в повідоммленні держхвинуваченців.

Слідством встановлено, що спільники, з метою розкрадання коштів, суттєво завищили вартість матеріалів та обсяг виконаних робіт. Сума завданих місцевому бюджету збитків складає понад 3,5 млн гривень.

Вказані кошти виділялись Україні для реалізації спільної операційної програми «Україна-Румунія 2014-2020», в межах якої в Ізмаїлі мають побудувати 11 кілометрів 226 метрів каналізаційних мереж. Сьогодні відведення каналізаційних стоків ведеться по аварійній гілці.

Привласнені мільйони ділки легалізували під виглядом фіктивної закупівлі покрівельних матеріалів у підставних фірм.

Прокурорами в рамках кримінального провадження заявлено цивільний позов з метою відшкодування збитків, завданих територіальній громаді.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчими СУ ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників УСР в Одеській області ДСР НП України.


Источник