«За допомогою БПЛА зможемо робити масовані атаки на військові об’єкти в Криму»,— офіцер ЗСУ

Асіф АлієвQHA 04 Травня 2023, 13:30

Військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів, що українські безпілотники можуть літати дуже далеко та здатні робити масовані атаки на військові об’єкти в Криму.

За його словами, БПЛА власного виробництва можуть літати на відстань більше тисячі кілометрів.

«Навіть була інформація, що вони можуть літати на відстань до 3 тисяч кілометрів. До того ж ми бачили як працювали надводні безпілотні плаваючі апарати, які атакували певні порти в тимчасово окупованому Криму», — сказав він, коментуючи припущення секретаря РНБО Олексія Данілова, що Україна може використати якісь неочікувані методи для звільнення Криму від російської окупації.

Олексій Гетьман вважає, що скоріш за все, Данілов мав на увазі, що це будуть масовані атаки українських БПЛА.

«Важко уявити, що це може бути ще. Є артилерія, є РСЗВ і є певні відстані, на яких вони можуть уражати ворога. БПЛА — найбільш далекобійна наша зброя. Вона не така потужна, ці летючі апарати можуть нести невеликі вибухівки. Але зате вони можуть літати дуже далеко. Скоріш за все, ми вже їх достатньо виробили та зможемо робити такі масовані атаки на військові об’єкти як в Криму, так і в інші міста РФ. Про це навіть говорили в російських пабліках. Вони цього дуже бояться і розуміють, що велика кількість БПЛА, якими ми можемо атакувати військові об’єкти росіян, вони не здатні перехопити. Це може завдати їм великої шкоди», — зазначив він.

Нагадаємо, політолог Михайло Шейтельман заявив, що контрнаступ ЗСУ розпочався з ударів по нафтобазах та пальному окупантів в Криму, щоб зупинити їхню логістику.

Нагадаємо, з 1 січня 2023 року зафіксовано понад 30 випадків «бавовни» в різних районах окупованого Криму. Про це повідомив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 квітня в окупованому росіянами Севастополі безпілотник підірвав нафтобазу у бухті Козачій. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили, що у Севастополі 29 квітня трапилася «бавовна», яка є Божою карою, у тому числі за вбитих цивільних в Умані.

Нагадаємо, у Центрі стратегічних комунікацій заявили, що вибухи в тимчасово окупованому Севастополі показали, що росія не здатна обороняти Крим.

Источник