Європейський експорт бензину зріс у жовтні

Європейський експорт бензину дещо зріс у жовтні порівняно з вереснем, причому збільшення поставок до Нігерії компенсувало зниження попиту з боку США, повідомляє Argus.

Згідно з даними Vortexa, минулого місяця з Європи було експортовано близько 4,13 млн тонн бензину, що на 1% більше, ніж у вересні в середньому на добу, але на 18% менше порівняно з жовтнем минулого року. Приріст у порівнянні з попереднім місяцем був зумовлений збільшенням експорту до Західної Африки, що компенсувало падіння обсягів, спрямованих на США.

У жовтні США все ще залишалися найбільшим експортним ринком європейського бензину, на який припадало майже 950 тис. тонн від загального обсягу. Але це означає падіння на 25% у середньому за день порівняно з вереснем і падіння на 3% з жовтня 2022 року.

За словами трейдерів, економіка арбітражу для трансатлантичних поставок у західному напрямку минулого місяця була непрацездатною, ф’ючерси Rbob на другий місяць становили в середньому 8,61 долара дисконту до свопів Eurobob на передній місяць, включаючи вартість фрахту та зобов’язання щодо відновлюваного обсягу. Спред є передовою життєздатності трансатлантичного арбітражу.

Експорт до Нігерії різко зріс протягом місяця, досягнувши 608 тис. тонн, майже в два з половиною рази більше, ніж у вересні, коли експорт впав до мінімуму з травня 2020 року. Трейдери повідомляють про посилення інтересу до літнього бензину в останні тижні, причому арбітражна економіка для західноафриканських сумішей більш ефективна, ніж для американських або зимових європейських марок.

Експорт до Нігерії все ще був на 60% нижчим, ніж у жовтні 2022 року, причому попит на автозаправних заправках різко впав після того, як Нігерія скасувала субсидію на бензин у травні. Відтоді покупці мали все більш обмежений доступ до кредитів, що, за словами торговців, ускладнювало фінансування покупок.

Близько 328 000 тонн європейського бензину було відправлено до Лівії в жовтні, що на 15% більше за місяць на середньодобовій основі та на 4,5% за рік. Саудівська Аравія отримала 223 000 тонн минулого місяця, що є надзвичайно високою кількістю. Технічне обслуговування регіональних нафтопереробних заводів, включаючи роботу на НПЗ Satorp в Саудівській Аравії потужністю 460 000 б/д, а також технічне обслуговування в Індії, яка також постачає бензин до Середньосхідної Перської затоки, спричинили різке зростання імпорту з Європи минулого місяця.

Експорт бензину до Канади впав на 40% за місяць у середньому за день і на 17% за рік до 192 000 тонн у жовтні. Зменшення в порівнянні з попереднім місяцем було переважно сезонним, оскільки Канада зазвичай шукає бензину в Європі в літні місяці, коли попит досягає піків.

Источник