Яскраві моменти другого дня Меридіан Одеса: вечір пам’яті Ройтбурда, розмова з Пітером Померанцевим, читання Жадана (фото)

Повна зала глядачів Міжнародного культурного центра Union – найкраще говорить про те, чи було цікаво. На світлинах можна побачити, наскільки уважно глядачі спостерігають за тим що відбувається на сцені та слухають виступаючих.

Фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш зробила та відібрала найбільш виразні кадри з подій другого дня Meridian Odesa.

Зараз в Одесі не дуже багато культурних подій, а такого масштабу – ще й пак. Не усі бажаючі мають можливість побувати на заходах очно, але, на щастя, сучасні технології дозволяють подивитися запис виступів на Facebook сторінці фестивалю – і ми вам дуже радимо це зробити, бо «Меридіан Одеса» – це дійсно вікно у світ якісної української сучасної літератури та публіцистики. Але ми пропонуємо ще й фотознімки з подій другого дня фестивалю – найбільш вражаючі й таки, що відновлюють ту творчу атмосферу, яка відчувалася.

У другий день фестивалю відбулася низка подій, – на деяких з них ми встигли побувати. Нажаль, анонсоване публічне інтерв’ю Яніни Соколової із Сергієм Жаданом відбулось без глядачів – через черговий зліт ворожого «Міг» було оголошено повітряну тривогу, яка тривала майже весь час заходу, тому інтерв’ю відбулось в укритті і без глядачів. Однак його запис теж є у доступі.

Розмову Андрія Любки із Пітером Померанцевим про майбутню книжку «Як перемогти в інформаційній війні» вийшла дуже цікавою. Проміж іншим, британсько-американсько–український журналіст Пітер Померанцев наголосив що навіть зараз, після понад довгого періоду з початку війни, близько 75% американців щиро підтримують Україну та вважають необхідним продовжувати надавати військову допомогу.

Поетичні читання Сергія Жадана, мабуть, залучили найбільшу кількість глядачів (). Поезія Жадана не потребує представлення, тим більш що одесити вже неодноразово мали можливість почути його наживо. Тим не менш, хоча значна частина глядачів ствердно відповіла на питання поета, чи чули його виступи раніше, годину декламування усі провели на одному диханні.

Найбільш жвавою була атмосфера на вечірі пам’яті художника, директора одеського Художнього музею Олександра Ройтбурда під назвою «Памʼятаєш, як Ройтбурд…» – за участі Сергія Жадана, Соні Кошкіної та Святослава Померанцева. Учасники заходу багато спілкувалися свого часу з видатним одеситом, іноді у досить нестандартних обставинах. Виступаючи поділилися своїми спогадами про цю багатогранну, навіть багатовимірну творчу людину.

Сьогодні – останній день «Меридіан Одеса» наприклад, публічне інтерв’ю Романа Кравця з одеським автором Валерієм Пузіком вже відбулося. Але на деякі події фестивалю ще можна встигнути. Серед останніх подій – сьогодні ввечері, о 20:45, відбудеться музично-поетичний вечір одеської поетеси Тетяни Милимко.

А вже завтра учасники фестивалю вирушать на схід України: 6 листопада глядачів зустріне Meridian Mykolaiv, 7 листопада – Meridian Kherson, 8-го – Meridian Zaporizhzhia.

Источник