Як учні Одещини здаватимуть НМТ – розповідають в ОВА

Цьогоріч реєструватись на проходження НМТ школярам доведеться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, завантаживши необхідні документи в спеціальний сервіс.

Про це повідомив голова Департаменту освіти та науки Одеської ОВА Олександр Лончак.

Учасникам доведеться завантажити свої документи в спеціальний сервіс. У школах дітям все допоможуть. Після реєстрації — отримаєте доступ до своєї інформаційної сторінки. На ній буде вся інформація про те: де, коли, як буде проходити тестування, коли прийти, у який час, які результати тощо.

Коли основна сесія?

Планується у червні.

Чи буде додаткова?

Так. Наприкінці червня – на початку липня. Це для тих вступників, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Який вигляд має тест?

Для тренувань є демонстраційні варіанти тестів. Поки в доступі з української мови https://lv.testportal.gov.ua/demotest.ukrainian/ та математики https://lv.testportal.gov.ua/demotest.math/ . Але незабаром з’являться з усіх предметів НМТ.

До речі, що хотів би зауважити. Тестову платформу вдосконалили. Учасники не зможуть копіювати завдання. Не зможуть скористатися фрагментами умов до завдань, щоб відшукати відповідну інформацію в браузері та не завантажать ПДФ-версію тесту. Це для доброчесності.

Цьогоріч до результатів із кожного з предметів застосовуватимуть різні коефіцієнти. Інформацію про їхнє значення згодом оприлюднять на сайті МОН у Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.

Кількість завдань кожного предмету також буде різною! Якщо цікаво — найменше з фізики.

Часу буде відведено 180 хвилин. Учасник його самостійно розподілятиме. Комусь довше треба з українською, а комусь посидіти над математикою. Всі предмети складатимуть в один день.

Тестування з іноземної: не буде завдань із відкритою формою відповіді та аудіюванням.

Кількість тестових балів за кожен складений предмет буде відома учаснику після виконання усіх завдань. Тобто, ніяких очікувань та додаткових хвилювань. Шанси для вступу можна оцінити одразу.

З метою виконання заходів безпеки, як і минулого року, саме тестування буде відбуватися в приміщеннях з укриттями, в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях, їх перелік та адреси розташування не будуть у відкритому доступі. Подбаємо і про додаткові джерела живлення на випадок аварійних відключень електроенергії. Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників з укриттів.

Екзаменаційні центри за кордоном також плануються, наразі тривають переговори із закордонними партнерами на рівні Міністерства освіти і науки України.


Источник