«Я вважаю це еквівалентом геноциду», — посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер про мобілізацію рф кримських татар

Фото: Представництво Президента України в АР Крим Ліна Тимошина 04 Жовтня 2022, 15:37

Еквівалентом геноциду назвав незаконну мобілізацію рф кримських татар посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер. Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента в АР Крим на сторінці у Фейсбук.

Постійна Представниця Таміла Ташева та керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак зустрілися з послом США при ОБСЄ на полях Варшавського безпекового форуму.

Зазначається, що посол відомий своєю позицією та потужними заявами у рамках ОБСЄ щодо війни рф проти України, активно цікавиться темою окупованого Криму. Тож делегація від Представництва надала йому лише необхідну оновлену інформацію, зокрема щодо оголошеної злочинної мобілізації, яка навмисно націлена першочергово на представників корінного кримськотатарського народу.

Я вважаю це еквівалентом геноциду, ніяким іншим словом це назвати не можна. Ми повинні зробити все, на що спроможні, аби ця практика була припинена”, – прокоментував злочинну мобілізацію та політичні переслідування киримли Карпентер.

Таміла Ташева розповіла, що багато кримських татар намагаються виїхати з окупованого Криму в країни Азії, Казахстан, Узбекистан, щоб врятуватися від незаконного призову та відправлення на війну проти власної ж держави.

Це виглядає як повторення депортації 1944 року, тільки іншими методами – людей не вивозять силою, а створюють умови, в яких у них є вибір лише між смертю на полі бою або втечею з власної домівки. Таким чином росія продовжує свою політику колонізації окупованого Криму, щоб на півострові не залишилося корінного населення, не залишилося українців – нікого, крім колонізаторів-окупантів, — наголосила Ташева.

Постійна Представниця подякувала послу Карпентеру за те, що Делегація США при ОБСЄ, у рамках Варшавського безпекового Форуму, 26 вересня організували захід “Деколонізація російської імперії”.

Окремо Ташева і Томак звернули увагу Карпентера на антивоєнний спротив у тимчасово окупованому Криму, який продовжує набирати обертів.

Источник