«Вся абсурдність цієї ситуації очевидна», — дружина Абдурешита Джеппарова

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 03 Травня 2023, 14:20

Абсурдність ситуації з арештом кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова очевидна.

Про це заявила дружина Джеппарова Ніяра Абдураїмова у коментарі «Кримській солідарності».

Щодо його обвинувачення — непокора співробітникам поліції ФСБ, я не знаю, як можна чинити опір, коли за тобою ходять два озброєних чоловіка, слідчий і поняті, або свідки, я не розумію. Вся абсурдність цієї ситуації очевидна, — наголосила Абдураїмова.

Вона розповіла, що її не допитали як свідка, хоча вона була єдиним свідком під час обшуку в їхньому будинку 25 квітня.

Я була єдиним свідком того, що відбувалося у нас в будинку, як проходив обшук. І мене можна було б й потрібно було б допитати, оскільки я була свідком. Але суд вирішив інакше, — додала дружина правозахисника.

Як повідомляли QIRIM.News, 2 травня, окупаційний Верховний суд Криму ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення про арешт Джеппарова — без зміни. Окупанти його звинуватили у непокорі вимогам співробітників «поліції» та заарештували на 12 діб.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова.

Як повідомляли QIRIM.News, дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі «Кримській солідарності» сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засуджує насильницьке викрадення представника корінного кримськотатарського народу Абдурешита Джеппарова та вимагає негайно звільнити громадянина України. Президент Володимир Зеленський назвав затримання Абдурешита Джеппарова ще одним прикладом російських репресій проти корінного народу Криму.

Источник