ВСУ звільнили від окупантів понад 400 км Херсонщини – Гуменюк (відео)

Українські захисники мають певні успіхи на Херсонському напрямі і просуваються далі. Наразі відомо, що спочатку контрнаступу нашим воїнам вдалося звільнити вже понад 400 кв кілометрів від окупантів.

Про це під час онлайн-брифінгу заявила голова об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.

Нові звільнення

За її словами, на південному напрямку обстановка залишається напруженою, розвиток ситуації динамічний, проте завдяки активним діям наших захисників відчутні успіхи.

Є напрямки, на яких заглиблення по лінії фронту відбуваються до 20 кілометрів, це звільнені населені пункти, вже 8 ми проголосили, це дії проведені з початку місяця, дуже результативні. І відповідно це викликає адекватну реакцію ворога, – повідомила речниця Сил оборони Півдня.

Так, за останній місяць у північній частині Херсонщині звільнені: Любимівка, Хрещенівка, Українка, Велика та Мала Олександрівка, Давидів Брід, та вчора стало відомо про Петропавлівку, Нововоскресеньске та Новогригорівку.

Люди зустрічають тепло, зустрічають зі сльозами, але це сльози щастя. Наразі позитивні емоції перебільшують, але поступово люди починають розповідати як вони жили за часів окупації, викривають ті моменти які відбувалися там та які далі вже будуть покладені в основу кримінального провадження, – розповіла Гуменюк.

Тимчасом окупанти намагаються тиснути на мирне населення, проводячи потужні обстріли звільнених територій та тилових районів, таких як, наприклад, Нікопольщина, та з іншого боку водосховища.

Розуміючи, що попереду важкі бої, за словами Наталії Гуменюк, російське командування робить ставку на повітряно-десантні війська, яких зараз підтягують на Херсонський напрямок у великій чисельності. Проте, вже відомо, що перші росіяни, яких «частково мобілізували» в армію росії, також прибули до Херсонської області та будуть виступати, за словами речниці, як «гарматне м’ясо».

Постійні ворожі обстріли

Ворог продовжує атакувати південь складними для виявлення дронами-камікадзе, якими намагається знищити критичну інфраструктуру, адміноб’єкти та військові локації.

Намагаються створити максимально ефектне ураження, тобто вони народжують пожежі такої сили, що вона дійсно досить потужна впливає на психіку людей. Цієї ночі південь атакували 9 дронів: два на Одещині та 7 на Миколаївщині. Всі вони були результативно знищені нашими протиповітряними силами, – зазначила Гуменюк.

За її словами, 6 жовтня, вдень російські війська намагалися атакували Миколаївщину двома «дронами-шахідами».

Всього з початку застосування загарбниками іранських дронів, було збито 35 апаратів, які влучили 24 рази, але не всі по цілях.

Корабельне угруповання ворожих сил в Чорному морі тримає напоготові 5 ракетоносіїв (з них 2 – підводні), споряджені 32 високоточними ракетами типу «Калібр».

Источник