Виїзд за кордон жінок, які стануть на військовий облік, буде обмежений

Із 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов'язково стати на військовий облік. У свою чергу, виїзд за кордон жінок, які стануть на військовий облік, буде обмежений.

Про це заявив представник Президента у Верховній Раді Федір Веніславський у коментарі «РБК-Україна».

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року. Вони набувають статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних. Тобто якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд – тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає – тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду, – зазначив Веніславський.

Він додав, що усі інші жінки, які мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно. Але розширювати перелік спеціальностей у жінок, які мають обов’язково ставати на облік, на даний момент не планується.

Источник