Вивезення через Крим награбованого українського зерна: на 5 російських суден накладено арешти

Фото: «Мидель» Ліна Тимошина 01 Травня 2023, 14:10

За клопотаннями Прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя накладено арешти на 5 морських суден-порушників, які причетні до перевезення через окупований півострів награбованого українського збіжжя.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК.

В рамках кримінального провадження щодо порушень порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України), встановлено: судна «Вера», «Волго-дон 5043 та 205», а також «Волго-балт 188 й 106» під прапорами держави-окупанта, які здійснювали систематичні незаконні заходи до закритого морського торговельного порту на території півострова, — йдеться у повідомленні.

Таким чином порушники переправляли викрадене українське зерно до третіх країн та використовували Крим як своєрідний «логістичний хаб» у злочинній схемі.

У відомстві нагадали, що у рамках цього кейсу, за клопотаннями прокуратури автономії судом накладено арешти на 15 таких суден-порушників.

Нагадаємо, з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Заходження суден під іноземним прапором до морських портів Криму правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.

Як повідомляли QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру російському капітану судна «М.Андрєєв». Його дії кваліфіковано за фактом порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України).

Як повідомляли QIRIM.News, у березні 2023 року Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя повідомила про підозру громадянину рф, капітану судна «Альтарф» (раніше мало назву «Кудьма-4»), який причетний до перевезення викраденого з окупованих територій українського зерна.

Раніше Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя повідомила про підозру ще одному капітану російського судна «Надежда», який причетний до перевезення награбованого українського зерна.

Источник