Виробництво дизельного палива у Болгарії торік зросло на 60%

В 2022 році Болгарія значно збільшила обсяги виробництва нафтопродуктів, свідчать дані Національного Інституту Статистики.

Зростанню сприяло збільшення переробки нафти на «Нефтохим Бургас», торік НПЗ російського «Лукойлу» прийняв 7 млн тонн сировини, що на 67% більше, ніж у 2021 році. Зростання переробки зумовлено низькою базою порівняння: у жовтні та листопаді 2021 року на «Нефтохим Бургас» зупиняли виробництво для проведення ремонтних робіт

З початку минулого року переробка нафти на болгарському заводу почала збільшуватись, у «Лукойлі» прийняли рішення підвищити завантаження потужностей у Бургасі, оскільки компанія очікувала введення обмежень постачань нафти на європейський ринок після початку повномасштабної військової агресії росії проти України.

Виробництво дизельного палива у Болгарії торік зросло на 60% до 3,43 млн тонн. Завдяки цьому обсяги експортних постачань продукту збільшилися до 1,4 млн тонн з 546 тис. тонн у 2021 році. Основним напрямком відвантажень дизпального з Болгарії був український ринок. За даними Enkorr, у 2022 році болгарські компанії відправили до України 617 тис. тонн продукту. Також великі обсягу дизпального відвантажувалися до Румунії та Сербії.

Виробництво інших нафтопродуктів у Болгарії також збільшилося. За даними Національного Інституту Статистики, випуск бензинів зріс на 83% до 1,82 млн тонн, авіаційного палива — на 38% до 242 тис. тонн, скрапленого газу — на 41% до 90 тис. тонн.

Источник