«Він не жирував»: під Одесою жінка заморила коня голодом до смерті (фото)

Одеські поліцейські відкрили кримінальне провадження щодо власниці коня, яка морила голодом тварину, не давала їй пити та вийти на волю. Вісім місяців тому жінка переїхала до селища Усатове, а днями виснажену тварину помітили місцеві мешканці — саме вони викликати поліцію та ветеринарів. Проте від довготривалих знущань жеребець загинув.

Про ситуацію кореспонденту Української Служби Інформації розповіла голова зоозахисної організації «А – Хімса» Олександра Гарбар.

Виснаженого коня на ім’я Білий Парус знайшли місцеві мешканці у полях біля селища Усатове. Тварина лежала на землі без змоги підвестися. Люди влаштували галас, після чого власниця коня викликала ветеринарів. Ті зробили укол, після чого жінка пішла. Наступного ранку місцеві побачили майже непритомного Паруса на тому ж місці та викликати поліцію і лікарів.

Правоохоронці не хотіли їхати, на місце прибули зоозахисники та вдруге викликали поліцію. Після цього вони зафіксували виклик та виписали штраф власниці. На місце викликали евакуатор, коня відвезли до кінного клубу «Айвенго», де наступного дня він помер, – розповіли очевидці подій.

Парус помер від крайнього ступеня виснаження, його мучителька карала його позбавленням їжі і води, зачиняючи на тижні в сараї без соломи. Він спав на своїх випорожненнях, у нього купа ран і синців. Голова та око в забоях: він від розпачу бився об двері та стіни своєї в’язниці, намагаючись вирватися на волю, – розповіла Олександра Гарбар.

За словами волонтерки, Парусу було всього три роки, свої останні півроку він прожив у в’язниці.

 

Для встановлення причини смерті коня слідство призначило судову ветеринарну експертизу. Розтин жеребця проведуть сьогодні, 1 травня.

За фактом знущання над твариною відкрито кримінальну справу за ч. 1 ст. 299 Кримінального Кодексу України.

Сама ж власниця тварини, розповідають очевидці, поясняла свої вчинки тим, що вона карала коня за погану поведінку.

УСІ також зв’язалася з господаркою Паруса Тетяною.

Одного ранку кінь ліг під двері своєї стайні та не підіймався. Він важкий, та я не змогла сама його зрушити з місця. Тоді я покликала свого знайомого, який працював на іподромі. Він прийшов лише увечері та ми вирішили винести коня у поле – там йому було б краще на свіжому повітрі. Чоловік дав йому ліки на свій розсуд та кінь заночував у полі. Вранці його знайшли сусіди та звернулися до зоозахисників. Вони були здивовані, коли його побачили, адже він завжди поводився тихо та його мало хто бачив. Я була рада, що врешті решт коня забрали туди, де йому зможуть надати допомогу, – повідомила жінка.

Пошкодження голови коня Тетяна пояснила тим, що він іноді бився у паніці об стіну – за її словами, таке іноді буває у коней. Втім, господиня визнає, що харчувалася тварина погано.

Я годувала помірно, він не жирував, так би мовити, – каже вона.

Вона також додала, що віддала коня на місяць та оплатить його лікування.

Источник