Викраденого в Херсоні колишнього атовця Дениса Ляльку етапували з Криму до рф

Фото: Медійна ініціатива за права людини Ліна Тимошина 05 Травня 2023, 12:35

У листопаді минулого року бранця Кремля, колишнього військового Дениса Ляльку, якого наприкінці серпня 2022 року росіяни викрали в Херсоні й утримували в Сімферопольському СІЗО, незаконно вивезли до рф.

Про це виданню ZMINA розповіла сестра Дениса Юлія.

Зазначається, що чоловіка утримують у Лефортово та звинувачують у підготовці теракту.

За словами його сестри, наприкінці вересня минулого року вона отримала дзвінок від чоловіка, який назвався адвокатом Дениса, він розповів Юлії, що її брат перебуває в Сімферопольському СІЗО. Чоловік просить, щоб Юлія знайшла і передала до окупованого Криму документи Ляльки, але жінка відмовилася.

Через півтора місяця до неї зателефонував чоловік на ім’я Олександр Терещенко, так само відрекомендувався адвокатом. Він розповів, що Денис Лялька перебуває в Лефортовському СІЗО, та запевнив жінку, що з її братом усе гаразд.

З братом усе добре. Ви не переживайте. Їх судять за 361-ю статтею (підготовка до теракту. – ред). І чоловікові загрожує довічний термін, – зазначив новий “адвокат”.

Сестра Дениса наголошує, що Терещенко не надіслав їй жодних документів, які б підтвердили його слова. Вона намагалася дізнатися в російського “захисника”, в якому стані перебуває її брат, чи надають йому медичну допомогу, однак марно.

Зараз Юлія намагається замінити російського державного захисника на іншого адвоката, який би дійсно був зацікавлений у захисті інтересів українського бранця, — зазначає видання.

Нагадаємо, російські окупанти в серпні минулого року викрали в Херсоні колишнього атовця Дениса Ляльку. За даними Центру прав людини ZMINA, певний час його утримували в Сімферопольському СІЗО. Чоловік повернувся із зони бойових дій на Сході України перед повномасштабним російським вторгненням, 23 лютого.

Источник