«Вигівський, Данилович, Цигіпа, Джелял, Ізетов і Горобцова»: у Києві відкрилась інсталяція, присвячена українським цивільним полоненим

Фото: Центр прав людини ZMINA. Ліна Тимошина 02 Травня 2023, 14:04

У Києві в Мистецькому переході за адресою Хрещатик, 38, відкрилась інсталяція, присвячена українським цивільним полоненим. Артпроєкт під назвою “Будь ласка, звільніть пташок!” має на меті посприяти негайному звільненню всіх без винятку українців, які перебувають у російських в’язницях.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

Зазначається, що на постерах проєкту зображено птахів у клітках (соколи та голуби), які символізують українців, які опинилися в російській неволі.

Артпроєкт втілено за ініціативи Центру громадянських свобод. Плакати виконано у вигляді колажів – аналогового, цифрового та анімаційного. Героями плакатів є шестеро цивільних: Валентин Вигівський, Ірина Данилович, Сергій Цигіпа, Наріман Джелялов, Різа Ізетов та Ірина Горобцова, — йдеться у повідомленні.

Фото: Центр прав людини ZMINA.

Цифрові постери покликані привернути увагу до тортур, яких зазнають українські громадяни в російських катівнях. Аналогові плакати дозволяють глядачам зрозуміти, до чого може призвести байдужість та бездіяльність щодо долі цих людей. На одному з них зображено прірву, заповнену кров’ю жертв, над якою ширяють птахи.

Анімаційний колаж репрезентує те, що доводиться переживати ув’язненим щоденно. Руки на ньому символізують їхніх катів, які піддають їх тортурам – як фізичним, так і психологічним. На останньому плакаті ми бачимо ще одну руку, яка відкриває ключем дверцята клітки, щоб випустити птаха без обличчя. Цей символічний акт покликаний продемонструвати головний меседж цього артпроєкту – усі полонені мають бути звільнені, — наголосили правозахисники.

Фото: Центр прав людини ZMINA.

Відкриттю артпроєкту 28 квітня передував артперфоменс, у якому брали участь актори творчого колективу “Actors For Future”. За допомогою дерев’яних піддонів, вони побудували символічну клітку, всередині якої перебували вони ж самі. У такий спосіб митці хотіли донести до глядачів умови, в яких щоденно перебувають наші співгромадяни в полоні.

Фото: Центр прав людини ZMINA.

Як повідомляли QIRIM.News, усі небайдужі громадяни зможуть написати листа незаконно ув’язненим українцям, яких окупаційні адміністрації утримують в окупованому Криму або депортували на територію РФ. Акція “Листи до вільного Криму” триватиме з 27 квітня по 27 травня.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними Представництва Президента в АР Крим, станом на 25 квітня відомо, що окупанти в Криму незаконно ув’язнили 182 громадян України, 116 з них — представники корінного кримськотатарського народу.

Источник