Відтепер одесити зможуть повідомити про корупцію онлайн і отримати винагороду

На спеціальному сайті громадяни зможуть анонімно повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати.

Про це повідомили в Нацагентстві  з питань запобігання корупції.

Портал – це один з інструментів реалізації антикорупційної політики, зазначили у відомстві.

Через спеціальний ресурс  працівники організацій зможуть анонімно надсилати повідомлення про корупцію в їхніх структурах – інформація викривачів оперативно надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції, а також до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Нацполіції, органів прокуратури), – розповіли у відомстві.

Також там повідомили, що викривачі отримуватимуть винагороду в розмірі 10% від предмета корупційного правопорушення після рішення суду.

Упродовж 180 робочих днів з дня запуску порталу буде під’єднано понад 92 тисячі організацій. На першому етапі до порталу будуть підключені спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Офіс Генпрокурора, Національна поліція) та ДБР. Далі – міністерства, центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом, обласні державні (військові) адміністрації. Протягом 90 робочих днів з дати запуску Порталу до нього будуть підключені Апарат ВРУ, Секретаріат Кабінету Міністрів, Офіс Президента, апарати (секретаріати) РНБО, ЦВК, Рахункової палати, КСУ, державні компанії тощо. А потім – обласні, міські, сільські та селищні ради.

Скористатися системою можна буде цілодобово. Як повідомляє відомство, портал – це зручний і простий інструмент, який мінімізує людський фактор, унеможливлює втручання в систему і витік інформації.

Скористатися порталом можна за посиланням whistleblowers.nazk.gov.ua.

Поскаржитися на правопорушення може будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне або пов’язане з корупцією порушення. Під час оформлення скарги на порталі спливатимуть підказки щодо того, які дані потрібно вносити.

Источник