Відомо про понад 300 випадків переслідування людей за проукраїнську позицію в Криму, — Ташева

Ліна Тимошина 04 Травня 2023, 14:15

В окупованому Криму зафіксовано понад 300 випадків переслідування людей за проукраїнську позицію. Про це заявила Представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева в інтерв’ю Укрінформу.

Станом на зараз нам відомо про понад 300 випадків переслідування людей за проукраїнську позицію в окупованому Криму. І це лише те, про що ми знаємо з окупаційних судових реєстрів, — повідомила Ташева.

Говорячи про активізацію проукраїнських процесів у Криму, вона зазначила, що стало більше одиночних протестів. Їй передають фото, як на півострові підіймають український прапор, або на тлі пам’ятника морякам чорноморського флоту в Севастополі фотографуються з маркою «російський воєнний корабель». Також Ташева показала шеврон руху спротиву «Кримські бойові чайки», який їй надіслали з окупованого Криму.

Та нам відомо лише про “верхівку айсберга” спротиву. До цих процесів залучені різні люди: хтось розповсюджує проукраїнські листівки, вмикає українські пісні у школах чи на весіллях. Одна дівчинка записала у «ТікТок» відео, на якому сказала «не люблю путіна, а Зеленський – герой». Її окупанти змусили вибачатися. Жінка зробила татуювання «Крим – це Україна» – за це на неї наклали штраф. У маршрутних таксі, на стінах з’являються написи «ЗСУ йдуть», — розповіла Представниця Президента в АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти спіймали пенсіонерку у Севастополі, яка малювала проукраїнську символіку. Загарбники «судитимуть» жінку за «вандалізм».

Як повідомляли QIRIM.News, медсестру Чорноморської центральної лікарні окупанти «притягнули до відповідальності» за нібито дискредитацію російської армії.

Як писали QIRIM.News, раніше Таміла Ташева повідомила, що лише за березень та половину квітня до окупаційних судів Криму надійшло 42 провадження за статтею 20.3.3. «дискредитація збройних сил російської федерації».

Источник