Видобуток ОПЕК+ зріс на у серпні попри скорочення Саудівської Аравії і рф

Відповідно до останнього опитування Platts, проведеного S&P Global Commodity Insights, видобуток сирої нафти ОПЕК+ у серпні зріс на 120 000 барелів на добу, оскільки зростання в Ірані, Іраку та Нігерії з лишком компенсувало подальше скорочення в Саудівській Аравії та росії.

Видобуток ОПЕК+ становила в середньому 40,52 мільйона барелів на добу в місяць, при цьому 13 членів ОПЕК видобувають 190 000 барелів на добу щомісячно. Видобуток у країнах, що не входять до ОПЕК, у коаліції скоротився на 70 000 б/д.

Навіть незважаючи на чисте збільшення, видобуток групи залишається значно нижчим за рівень, який був раніше цього літа, оскільки Саудівська Аравія з липня добровільно скоротила видобуток на 1 млн барелів на добу, щоб підвищити ринкові ціни.

Видобуток сирої нафти в Саудівській Аравії становив 8,95 млн барелів на день у серпні, що на 100 000 барелів на день менше за місяць і є найнижчим із травня 2021 року, показало опитування.

Найбільший виробник у групі, що не входить до ОПЕК, росія, у серпні знизила видобуток на 20 000 барелів на добу до 9,4 млн барелів на добу. У липні росія пообіцяла скоротити поставки на 500 000 барелів на добу, але уточнила, що це стосується експорту, а не виробництва. Відтоді компанія заявила, що з вересня зменшить скорочення до 300 000 барелів на добу.

Стриманість Саудівської Аравії, яка є доповненням до менших скорочень, зроблених іншими членами ОПЕК+ з травня, значною мірою пояснюється недавнім підвищенням цін на сиру нафту до 10-місячного максимуму, оскільки вони відбулися в той час, коли багато прогнозистів очікують жорсткого ринку .

Саудівська Аравія та Росія 5 вересня оголосили, що продовжать скорочення до кінця 2023 року, що призведе до того, що аналітики S&P Global оцінюють дефіцит пропозиції в 1,8 мільйона барелів на добу в другій половині року.

Источник