Верховний Комісар ООН у справах біженців в Одесі: ми активізуємо свою діяльність (фото)

УВКБ ООН готове і в подальшому надавати гуманітарну допомогу там, де це буде необхідно та можливо.

Про це під час візиту на Одещину заявив Верховний Комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, повідомили в ОВА.

Ми активізуємо свою діяльність і зміцнюємо потенціал в Україні. Життя цивільного населення регіону та цивільна інфраструктура повинні бути захищені, збережені, а ті що зруйновані – відновлені відповідно до міжнародного гуманітарного права, – наголосив Філіппо Гранді на зустрічі з начальником Одеської обласної військової адміністрації Максимом Марченком.

Сторони обговорили допомогу вимушено переміщеним громадянам, які знаходяться на території Одещини.

Максим Марченко подякував Верховному Комісару ООН у справах біженців за генератори різної потужності, меблі та обладнання для покращення умов перебування і проживання ВПО. Також керівник області окреслив можливу допомогу в громадах: у вирішенні проблем із житлом, надання товарів першої необхідності, психосоціальної підтримки, розширення програм допомоги готівковими коштами та іншими соціальним проєктами.

Я зворушений красою Одеси, мужністю та силою духу ваших громадян. А ще я ніколи не бачив стільки української пшениці – візит до Одеського морського торговельного порту та огляд завантаження судна з продовольчим зерном, яке скоро вирушить в рамках Зернової ініціативи просто вразив мене! – розповів Гранді.

Він наголосив на тому, що світове товариство має активніше підтримати державу і ефективніше реагувати на катастрофічні гуманітарні наслідки російської агресії проти України.

Источник