Важливо пам’ятати ціну нашої боротьби: у представництві президента в АРК згадали першу цивільну жертву окупантів Решата Аметова.

Шевчук Микола 04 Березня 2023, 15:30

Росіяни розстрілюють лікарів, направляють ракети в житлові будинки й підривають цивільну інфраструктуру, переїжджають технікою машини, викрадають та піддають тортурам цивільних громадян. Важливо пам’ятати ціну нашої боротьби і першу цивільну жертву окупантів Решата Аметова.

Про це йдеться у заяві Представництва президента в АРК, присвяченій 9 роковині загибелі Решата Аметова.

Березень — місяць пам’яті героя, який став символом спротиву окупації Криму, Решата Аметова. Рівно 9 років тому через непокірність російським військам, став першою цивільною жертвою у війні з РФ, — сказано в повідомленні.

У Представництві нагадали, що 24 січня йому б виповнилося 48 років. 3-го березня 2014 року 39-річний мешканець Сімферополя Решат Аметов вийшов з одиночним пікетом на центральну площу міста. Він виступив проти «референдуму» про так званий статус Криму. До нього підійшли невідомі у російській військовій формі, скрутили, насильно посадили в авто та увезли в невідомому напрямку. Перед цим 28 лютого 2014 року Решат Аметов написав на своїй сторінці у фейсбук: «Орієнтовно в понеділок вийду до Радміну. Стоячий протест. А вам слабо?». Зберігся відеозапис, на якому видно, що Аметова викрали із центра Сімферополя та посадили в автівку.

15 березня понівечене тіло Аметова знайшли у селищі Земляничне Білогірського району, за 60 км від Сімферополя. На тілі були численні сліди катування, голову було обв’язано скотчем, очі понівечені, ребра зламані, у кількох місцях — глибокі рани та опіки, а поряд з ним лежали наручники. Причиною смерті став удар ножем в око. Він став першим цивільним загиблим від рук російських військових, який боровся за вільний Крим, вільну Україну. Це був тільки початок вбивств цивільного населення України, які тривають всі ці роки та триває й досі. – сказано в повідомленні.

У Представництві нагадали, що Національною поліцією України та Прокуратурою автономії оголошено про підозру у викраденні Аметова Євгену Скрипніку (відставнику російської армії, який проходив військову службу в 76-й Повітрянодесантній дивізії та в 728 окремому батальйоні зв’язку Збройних Сил РФ) та двом його підлеглим: Олександру Руденку та Олександру Баглюку. Усіх трьох підозрюваних оголошено в міжнародний розшук.

За 9 років війни, ворог забрав життя десятки тисяч цивільного населення. Росіяни розстрілюють лікарів, направляють ракети в житлові будинки й підривають цивільну інфраструктуру, переїжджають технікою машини, викрадають та піддають тортурам цивільних громадян. Важливо пам’ятати ціну нашої боротьби. Світла пам’ять Решату Аметову, — сказано в повідомленні.

Раніше Qirim.news детально розповідалопро Решата Аметова.

Источник