В Україні створено перший банк довгострокового зберігання еритроцитів (фото)

2 березня в Києві офіційно відкрили перший в Україні банк довгострокового зберігання крові, що дозволить зберігати її до 30 років.

Про це Українській Службі Інформації повідомили у пресслужбі МОЗ.

Над проєктом «Смілива кров», що було створено на базі Київського міського центру крові, почали працювати одразу після початку повномасштабної війни росії проти України, адже в країні різко зросла потреба в якісному наданні медичної допомоги як пораненим бійцям, так і пацієнтам зі складними випадками.

В умовах війни стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та запорукою її національної безпеки. Відкриття першого банку довгострокового зберігання еритроцитів — потужне посилення національної системи крові України, що дозволить в майбутньому планувати стратегію донорства на роки, — сказав заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Завдяки проєкту «Смілива кров» лікарі зможуть рятувати життя тисяч пацієнтів і військових із великою втратою крові або рідкісними групами крові. Інноваційність проєкту — у трьох складових:

  • відтепер в країні зможуть заморожувати та зберігати рідкісні групи крові,
  • кров зможе зберігатися протягом десятиріч,
  • стане можливою оперативна логістика за найскладніших умов, наприклад, у місця бойових дій для рятування постраждалих військових і цивільних.

Донором може стати кожна здорова людина віком від 18 років без протипоказань (детальніше — за посиланням).

Проєкт «Смілива кров» реалізовано на базі Київського міського центру крові за адресою м. Київ, вул. Максима Берлинського, 12 в партнерстві Міністерства охорони здоровʼя України, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації.

Фото: Офіційний портал Києва

Источник