В Україні пройде Всеукраїнській курс з вивчення кримськотатарської мови та культури

Асіф АлієвQHA 04 Жовтня 2022, 14:20

Мала академія наук України пропонує педагогам долучитись до Всеукраїнського курсу з вивчення кримськотатарської мови та культури Beraber.

Метою курсу є ознайомлення шкільних та позашкільних педагогів з кримськотатарською мовою та культурою, передає Освіта.UA.

Таке знайомство має стати ефективною базою для подальшого використання набутих навичок та знань під час підготовки наукового проєкту з учнями, результатами якого стане позитивна динаміка у дослідженні учнівських наукових проєктів гуманітарного напрямку.

Участь у навчання можуть узяти педагоги, методисти, керівники гуртків дослідницько-експериментального напряму обласних та територіальних відділень секції «Кримськотатарська гуманітаристика», які бажають оволодіти кримськотатарською мовою та ознайомитись з культурою кримських татар.

Курс Beraber для педагогів має довгостроковий результат, який передбачає збільшення кількості зацікавлених учнів, що у перспективі збільшить кількість науково-дослідницьких робіт на обласному та національному етапах.

Формат навчання – дистанційний, з використанням онлайн-платформи Zoom. Заняття будуть проводитись щовівторка (16:00–17:00 – культура кримських татар / історія кримських татар) та щочетверга (17:30–18:30 – кримськотатарська мова).

Навчання на курсі триватиме з 13 жовтня 2022 року до 27 квітня 2023 року. Для участі у семінарі-практикумі необхідно зареєструватися до 9 жовтня 2022 року. Повідомлення про участь буде надіслано аплікантам на електронні скриньки, зазначені в анкетах, до 11 жовтня 2022 року.

Нагадаємо, Меджліс кримськотатарського народу в рамках Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки у взаємодії з державними органами України ініціює встановлення в Україні Дня кримськотатарської мови і літератури. 

Источник