В Україні планують підвищити тарифи на електроенергію: що відомо

Міненерго анонсувало вимушене підвищення тарифів на електроенергію перед опалювальним сезоном 2023-2024. Остаточні ціни за кіловати досі невідомі.

Про це в ефірі національного телемарофону розповів заступник міністра енергетики Фарід Сафаров, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

За його словами, наразі уряд і фахівці НКРЕКП опрацьовують питання, наскільки потрібно збільшувати ціни. Рішення необхідно ухвалити, оскільки енергетика має не лише відновитись після російських атак, а й підготуватись до наступної зими.

Для підготовки до наступного опалювального сезону необхідно мінімум 3,4 мільярда доларів, з них 1,2 млрд — для закупівлі певного типу ресурсів. Решта суми необхідна, щоб відновити, по-перше, лінії систем передачі. Це лінії «Укренерго», лінії систем розподілу електроенергії (здебільшого обленерго), і для відбудови генераційних потужностей. Це ми кажемо про теплову генерацію, про зелену генерацію і гідроакумулюючі та гідростанції. Приблизно мова йде про 2,1 млрд доларів, — пояснив заступник міністра енергетики Фарід Сафаров.

Нагадаємо, у січні 2023 року йшлося про те, що підвищення тарифів також дозволить збільшити зарплати енергетикам та іншим працівникам критичної інфраструктури, а також проводити аварійні відновлювальні роботи.

Источник