В Україні День перемоги відзначатимуть 8 травня, а 9 травня стане Днем Європи – Зеленський (відео)

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, згідно з якими в Україні 9 травня будуть відзначати День Європи. Раніше це свято відмічали у третю суботу травня.

Відповідний Указ опублікований на сайті президента.

За словами Володимира Зеленського День Європи в Україні відзначатимуть щороку, 9 травня, починаючи від завтра.

Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до відзначення першого дня нашого миру. І правильно буде разом з усією вільною Європою відзначати День Європи.

Відзавтра 9 травня ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм. Єдність, яка наближає мир, – зазначив президент.

Зазначимо, в Україні День Європи відзначали з 2003 року у третю суботу травня.

Голова держави також повідомив, що подав до Верховної Ради України законопроєкт, який встановить 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Ми ніколи не забудемо внесок українського народу в перемогу над нацизмом. І ми не дамо брехати, ніби перемога в тій війні могла відбутись і без участі якоїсь країни або народу. Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми бʼємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України. Буде! – наголосив Володимир Зеленський.

Відзначимо, що, згідно з Указом, 8 травня буде вихідним днем, а 9 травня – робочим.

Источник