В Одесі затримали депутата облради: що відомо (фото)

Народного обранця і його дружину підозрюють у причетності до захоплення землі.

Про це повідомили в обласній прокуратурі, Офісі генпрокурора, СБУ та обласній поліції.

За даними слідства, депутат Одеської облради нинішнього та минулого скликань разом з дружиною організував цілу злочинну схему. Користуючись своєю репутацією та зв’язками, політик підбирав співучасників із кола близьких та довірених осіб. Для участі у схемі відбирали людей, які вміли вести бесіду, справляти враження добросердечності і безкорисливості, між ними розподілили різні ролі.

Спільники підшукували об’єкти нерухомості – бази відпочинку в курортних районах області та «вільні» земельні ділянки сільськогосподарського призначення у межах низки ОТГ Роздільнянського району. Потім на підставі сфальсифікованої документації реєстрували право власності за підконтрольними співучасникам особами в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У такий спосіб протягом 2019-2023 років підозрювані заволоділи 78 земельними ділянками сільгосппризначення загальною площею 271 га та базою відпочинку «Укрпошти» на березі моря в Затоці. Цими діями державі та територіальній громаді спричинено майже 24,6 млн грн збитків.
За клопотанням прокурора депутату обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 24 млн 588 тис грн, а його дружині – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 8 млн грн.

Інші співучасники злочину наразі також перебувають під вартою.

Источник