В Одесі за державну зраду агента фсб під псевдонімом професор засуджено до 15 років ув’язнення

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Одеської обласної прокуратури судом визнано винним та засуджено мешканця Одеси за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі с конфіскацією майна. Про це повідомили в прес-службі держзвинувачення.

Прокурором у суді доведено, що чоловік після 24 лютого 2022 року був завербований представниками фсб рф. Від російських кураторів отримав псевдонім «Професор». Він збирав інформацію щодо місць розташування блокпостів, кількості і озброєння українських захисників, сил протиповітряної оборони, командних пунктів, правоохоронних органів та спецслужб, промислових об’єктів військового призначення на території області, а також інформацію щодо місць ураження ракетними ударами. Чоловік розвідував способи укріплення штаба ОК «Південь», Одеської обласної військової адміністрації, СБУ та ГУНП в області.

Розвідінформацію у вигляді текстових повідомлень та координат із фото та відеосупроводом він передавав майже щодня та одержував грошову винагороду на картковий рахунок.

У судовому засіданні зрадник провину визнав повністю та надав викриваючі покази.   

 

Пресслужба Одеської обласної прокуратури


Источник