В Одесі випустили «Подорож до моря» Лесі Українки (фото)

Це унікальне явище для ціх мариністичних віршів – бо перше окреме видання циклу, який раніше друкувався лише у збірниках чи зібраннях творів авторки.

У четвер в артпросторі універсального читального залу Централізованої міської бібліотечної системи для дітей відбулися презентація збірки віршів Лесі Українки «Подорож до моря» та відкриття однойменної виставки картин, повідомили у мерії.

Збірка присвячена 130-річчю першого приїзду Лесі Українки до Одеси. У віршах відображене світосприйняття Одеси, її краєвидів, морської стихії юною за віком, але вже досить зрілою в поетичному сенсі поеткою, яку хвороба змусила приїхати до нашого міста, – розповів куратор виставки, член історико-краєзнавчого клубу «Моя Одеса» Олександр Дроздов.

Експозиція складається з мальовничих пейзажів Одеси, Одещини та Чорного моря, що знайшли відображення у творчості Лесі Українки. На виставці представлені роботи відомих одеських майстрів: Лариси Дем’янішиної, Наталії Лози, Ольги Котової, Тетяни Даневич-Потафєєвої, Тетяни Партіної, Віктора Потеряйка, Костянтина Малаховського та інших художників.

Виставка триватиме з 4 по 18 травня і працюватиме з 10:00 до 17:00, вихідний – субота, адреса: вул. Катерининська, 67.

Источник