В Одесі відбулася акція єднання «Україна разом назавжди» (фото, відео)

Учасники акції розгорнули у центрі міста український прапор та рушники, заспівали пісні та декламували слова поета та публіциста Івана Франка щодо незалежності й відчуття себе українцями.

На події побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це дивіться у відео.

Акція у день Соборності від одеських волонтерів та культурних діячів вже стала традиційною. Цього року на подію запросили суспільних діячів з Херсону, які зараз активно співпрацюють з одеситами. Подія відбулась біля пам’ятника видатного українського письменника та публіциста Івану Франку на Олександрівському проспекті. Організатори поділились, що саме сьогодні відчувається, що українці об’єдналися як ніколи, разом борються та роблять кожен свої кроки задля перемоги.

Ось на прикладі нашої організації, в якій є філії по всій Україні. Ми один одному дуже допомагаємо: Тернопіль допомагає Одесі, Рівне допомагає Миколаєву, Ужгород Херсону, Одеса теж і Херсону, і Миколаєву. Ми об’єднані і єдині, тому що ми разом боремося і разом переможемо, – зазначила голова громадської організації «Асоціація жінок України «Дія» Наталя Делієва.

Наталя Делієва

В акції взяли участь волонтери з Одеси та Херсону, артисти Українського культурного центру, представники Православної церкви України та Одеської обласної військової адміністрації.

Разом зі своєю командою волонтерка Наталя Шатілова приїхала до Одеси з Херсону. Сьогодні вона виконує обов’язки голови Дніпровській районній організації товариства «Червоного Хреста України». Увесь час окупації жінка перебувала в Херсоні й допомагала тим, хто потребував допомоги найбільше. Волонтерка коментує, що для херсонців сьогоднішній день єднання особливий.

Ми пробули вісім місяців в окупації й на жаль ми відчули, що таке бути не разом з Україною і не разом з усіма людьми, хоча серцем, душею і супротивом ми були разом. Але ми розуміємо, що таке наша держава й розуміємо, що таке бути українцями. Тому ми бажаємо, щоб всі наші землі і території, всі люди повернулися і ми були разом. Щоб наша вільна Україна була квітуча та успішна, – додала волонтерка.

Присутні продекламували слова Франка: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів» та нагадали про важливість єднання на шляху до незалежності.

Зазначимо, сьогодні українці по всьому світу створюють ланцюги єднання або акції з національним двуколором, щоб продемонструвати згуртованість та готовність до боротьби.

Источник