В Одесі та області не має спалаху гепатиту А: розповсюдження чуток про карантин – частина ворожої пропаганди

Інтернетом шириться фейк щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А. Проте ця інформація не відповідає дійсності.

В Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб спростували інформацію про запровадження в Україні та зокрема на Одещині карантину через спалах гепатиту А.

Це фейк та частина ворожої ІПСО. На Одещині ситуація контрольована, – зазначили у відомстві.

Там також зазначили, що у разі виявлення спалахів захворювання МОЗ повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах.

Про ситуацію в Одесі та області можна дізнатися зокрема й на інформаційних ресурсах Центру контролю та профілактики хвороб.

За даними медиків, у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. Втім, за 9 місяців цього року виявленні 314 випадків захворювання. Наразі спалах гепатиту А виявлений лише на Вінниччині. Там посилюють протиепідемічні заходи.

Водночас медики пояснили, що гепатит A постійно реєструється на території України.

Гепатит A — вірусне захворювання печінки. Хвороба протікає гостро: з короткочасними симптомами інтоксикації та порушеннями функцій печінки, розповіли одеські медики.

Найчастіші причини інфікування – порушення гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може захворіти, якщо вступить у контакт із джерелом інфікування: вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий.

Источник