В Криму через атаку по Керченському мосту активно продають нерухомість

Асіф АлієвQHA 10 Жовтня 2022, 17:51

В окупованому Криму за останні три тижні кількість пропозицій на ринку нерухомості зросла на 10%.

Як передає НВ,  за прогнозами рієлторів, через вдалу атаку по Керченському мосту, цифри зростуть ще у 2-3 рази.

Як повідомив партнер консалтингової компанії SV Development Сергій Степенко через останні події, кількість пропозицій на ринку житла півострова збільшиться щонайменше на 20 – 30%.

Так, у місцевій базі агентства нерухомості «Світ квартир» виставлено 36,5 тисяч пропозицій про продаж. Це на 10% вище за кількість оголошень в порівнянні з серединою минулого місяця. Очевидна причина – успішні атаки українських військових та провал планів кремлівського диктатора.

Панічні настрої почали наростати у серпні, коли у Джанкої, на російській військовій базі поряд із Саками, пролунали перші вибухи. Попри те, що кількість продавців житла зросла, охочих придбати нерухомість не додалося.

За даними кримської ріелторсько-консалтингової компанії REM Navigator, ціни на нерухомість у Криму знизилися на 27% порівняно з початком 2022 року. Більше поки що падіння зафіксували в лютому – на 14%. Водночас Степенко прогнозує, що реальні ціни на житло після вибуху на Кримському мосту знизяться ще на 20%.

У Сімферополі двокімнатну квартиру площею 44 квадратні метри на проспекті Кірова продають за $137 тисяч. Двокімнатна квартира площею 39 квадратних метрів на перетині вулиць Чехова та Севастопольська із закритим двором та на відстані двох хвилин пішки до центру міста з ремонтом можна купити за $74 тисячі.

Источник