В Казахстані вже дві тисячі кримчан

Асіф АлієвQHA 03 Жовтня 2022, 14:39

Жителів Криму, що  в’їхали на територію Казахстану і вимушені там перебувати не менше 2 000 громадян та їх становищ критичне.

Про це під час зустрічі із Тимчасовим повіреним у справах Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За словами Чубарова, кримчани вимушені там перебувати як через відсутність у них документів для подальшого прямування в Україну, так і невирішеність багатьох інших питань, які потребують термінового розгляду та розв’язання відповідними міністерствами та відомствами України.

«У ході зустрічі також було зазначено, що у найближчі день-два Представництвом ЄС у Казахстані спільно з координаторами Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань, які зорганізовані  в Астані,  будуть досліджені всі умови тимчасового перебування громадян України — мешканців окупованого Криму на території Казахстану з метою пошуку шляхів надання їм гуманітарної допомоги», — сказав він.

Також у ході зустрічі Чубаров розповів Дюфло про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, більш детально зупинившись на ході та наслідках злочинної мобілізації, що здійснюється росією всупереч положенням Женевської конвенції 1949 про захист цивільного населення під час війни.

«Інформував Тимчасового повіреного у справах Представництва ЄС в Україні пана Ремі ДЮФЛО про вимушений масовий виїзд кримських татар — чоловіків військовозобов’язаного віку з Криму, щоб уникнути примусової мобілізації до збройних сил Росії», — зазначив він.

Источник