В ГУР розповіли деталі спецоперацій по Криму

Андрій Юсов. Фото: АрміяInform Шевчук Микола 06 Вересня 2023, 14:52

Українська спецоперація на території тимчасово окупованого Криму триває. При цьому в ході акцій українських військових було завдано відчутних втрат загарбникам.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР) Андрій Юсов в інтерв’ю Укрінформу.

Наразі цей комплекс заходів триває. Деталей ми розкривати не будемо, але всі поставлені цілі (під час висадки українського десанту на мисі Тарханкут у Криму 24 серпня – Ред.) були досягнуті. Є знищений особовий склад і військові засоби противника. Під час цієї операції знищили чотири ворожих катери, – сказав він.

За його словами, в межах операції ліквідовано декілька десятків представників особового складу армії окупантів. При цьому, всі українські захисники, які реалізовували відповідні заходи, повернулися додому живі.

Він також відмовився підтверджувати чи спростовувати інформацію про ймовірну висадку українського десанту 25 серпня біля населеного пункту Новоозерне в Криму, про що в одному з перехоплень, оприлюднених ГУР МОУ, російський військовий доповідає своєму командиру.

Якщо ворогу всюди ввижається український десант, це дуже добре. Ми будемо продовжувати в такому ж дусі. Операція в Криму триває, – сказав Юсов.

Також він заявив, що знищення російського зенітно-ракетного комплексу С-400 “Тріумф” в тимчасово окупованому Криму дозволить українським військовим реалізовувати подальші операції на території півострова.

Це (знищення ЗРК С-400 – Ред.) вже впливає на подальші дії українських оборонців, зокрема, на території тимчасово окупованого Криму, бо ця система мала закривати і прикривати певні дії окупантів. Її нейтралізація – це успіх України, який дозволить реалізувати і подальші операції, – зазначив він.

Юсов підкреслив, що цей комплекс не можна швидко відновити, а загальний запас ЗРК С-400 в окупантів достатньо обмежений.

Раніше в ГУР повідомили, що Україна розробляє декілька сценаріїв звільнення Криму, основний із них військова спецоперація.

Источник