В ГУР прокоментували будівництво укріплень окупантами в Криму

Окопи на пляжі в Криму. Фото: Qırım Gayesi Шевчук Микола 08 Травня 2023, 13:14

Окупанти готуються обороняти Крим, створюючи укріплення, однак це ті речі, які відомо як обходити.

Про це заявив Представник Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР) Андрій Юсов в інтерв’ю РБК-Україна, відповідаючи на питання наскільки ефективна оборона окупантів в Криму.

Ворог готується, це правда. Це видно і неозброєним оком, і з супутників. Безумовно, це фактор, на який зважатиме і українське військове командування, і воєнно-політичне керівництво. Тобто це чинник, який будуть враховувати при плануванні подальших операцій з визволення українських територій. Легковажити подібними речами ніхто не буде. Це, зрозуміло, додаткові ускладнення і завдання для українських Сил безпеки та оборони, для проведення штурмових операцій, для роботи бронетехніки. Але тим не менш це ті речі, які відомо як обходити, — зазначив він.

Також чиновник вказав, що має місце паніка.

І якщо ті ж траншеї риються на півночі Криму – це означає, що для себе один із сценаріїв вони припускають відступ і прорив на Крим українських Сил безпеки та оборони, — вказав він.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти в Криму продовжують рити десятки кілометрів фортифікаційних споруд. Їхні укріплення включають глибокі рови, призначені для тримання танків і важкої техніки. Про це свідчать оприлюднені супутникові знімки компанії Maxar, повідомляє The Washington Post.

Як повідомляли QIRIM.News, росіяни облаштовують на заході й півночі окупованого Криму, а також вздовж Північнокримського каналу окопи та бліндажі. А також мінують на півострові степи та навіть пляжі.

Як писали QIRIM.News, за даними пресцентру Генерального штабу Збройних Сил України, в окупованому Криму російські загарбники активно залучають цивільне населення до будівництва фортифікаційних споруд. У селі Нововідрадне окупанти перекопали пляжі і побудували там фортифікаційні споруди. Також російські загарбники на морському узбережжі в окупованій Євпаторії риють окопи.

Источник