«Укрнафта» заробила 7 млрд грн прибутку у 2023 році

Компанія «Укрнафта» заробила близько 7 млрд грн чистого прибутку за результатами січня-квітня 2023 року. Про це заявив голова компанії Сергій Корецький, виступаючи на Львівській антикризовій нафтогазовій конференції, організованій НКЦ «НЬЮФОЛК».

«За оперативними даними, протягом перших чотирьох місяців 2023 року «Укрнафта» заробила 7 близько млрд грн чистого прибутку», — заявив Корецький.

За його словами, це значно більше, ніж весь річний прибуток компанії у 2020 та 2021 роках, коли «Укрнафта» показала 4,3 млрд грн та 2,1 млрд грн відповідно.

Він також повідомив, що «Укрнафта» відзвітувала про 4,3 млрд грн чистого прибутку за перший квартал 2023 року та заплатила з нього у бюджет 1,17 млрд грн податку на прибуток.

«Це стало результатом прозорості та відкритості. Компанія більше не працює в вузькому колі повязаних контрагентів по незрозумілих цінах з відтермінуванням оплати. Ми відкриті для співробітництва з будь-ким», — заявив голова компанії. Він також додав, що досягненню рекордного результату також сприяло зменшення витрат, підвищення добового видобутку нафти, а також трейдинг нафтопродуктами.

Він закликав присутніх до всебічної співпраці у розвитку ресурсної бази компанії.

«До 2027 року ми хочемо підвищити видобуток нафти удвічі, до 3 млн т на рік. Вважаємо реальним збільшити рівень комерційних запасів до 40 млн т з поточних 24 млн т. Для цього потрібна багато геологорозвідки, буріння. Нам може знадобитись допомога й досвід кожного з вас», — сказав він, звертаючись до учасників форуму.

Він навів статистику, згідно з якою за останні 10 років «Укрнафта» пробурила 52 свердловини, що дорівнює показнику одного 2004 року. Згідно планів компанії, у найближчі 5 років вона хоче пробурити 212 свердловин (див. слайд).Источник