Українців зобов’яжуть реєструвати дрони та будуть карати за їх запуск – прийнятий закон

Запускати апарат можна буде лише після його реєстрації та згоди дотримуватися низки правил під час його польоту.

Український уряд вніс зміни у законопроєкт № 8186, у якому запроваджуються нові штрафи для тих, хто керує дронами без дозволу чи з порушенням правил. В першому читанні пропозицію підтримали депутати та після доопрацювання, його мають затвердити у другому читанні.

Так, за запуск квадрокоптеру без дозволу або з порушенням правил польотів власників будуть штрафувати на суму від 1 020 до 8 500 грн., при цьому сам дрон можуть конфіскувати.

До того ж закон дозволяє збивати дрони порушників поліцейським та нацгвардійцям. Як зазначається в документі, це дозволено якщо політ був незаконним та несе загрозу оточуючим.

Закон зобов’язує власників дронів реєструвати свої апарати та слідкувати за виконанням правил їх експлуатації. Квадрокоптери мають бути внесені у спеціальний реєстр та мати унікальний ідентифікаційний номер. У відповідній системі буде зазначений саме власник дрону, а сам апарат при використанні має бути підключений до системи геолокації.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, документ спрямований на стимулювання розвитку легального ринку безпілотників в Україні та має забезпечити безпеку та порядок у повітряному просторі країни.

Источник