Українськи правозахиники отримали Нобелівську премію миру. Вони хотять видалити рф з Радбезу ООН

Нобелівську премію миру-2022 отримали білоруський політв'язень Алесь Бяляцкі, організація з прав людини «Меморіал» із рф та українська організація «Центр громадянських свобод». Очільниця «Центру громадських свобод» Олександра Матвійчук вважає, що рф має бути виключена з Радбезу ООН.

Про це повідомив Нобелівський комітет.

У комітеті наголосили, що хочуть відзначити борців за «мирне співіснування в сусідніх країнах Білорусі, Росії та Україні».

Вони доклали визначних зусиль для документування військових злочинів, порушень прав людини та зловживання владою. Водночас вони демонструють значення громадянського суспільства для миру та демократії, – пояснили у комітеті.

Додамо, що ідея про «мирне співіснування» вже викликала бурю емоцій серед українськіх користувачів соцмереж.

Також зазначимо, що голова «Центру громадських свобод» Олександра Матвійчук, яка отримала Нобелівську премію миру, вважає, що росію мають виключити з Радбезу ООН і створити міжнародний трибунал для притягнення володимира путіна до відповідальності.

Якщо ми не хочемо жити у світі, де правила визначає той, хто має більш потужний військовий потенціал, а не верховенство права, такий стан речей належить змінити, – написала вона.

Источник