Українська «Ноосфера» завершила антарктичний сезон і повертається, але не в Одесу (фото)

Це вже другий завершений сезон для криголама – судно прибуло з Антарктики до Кейптауна (ПАР) у суботу.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Завершився другий антарктичний сезон українського науково-дослідного криголама «Ноосфера». З крижаного континенту на «велику землю» криголам доправив 3 експедиції:

  • зимувальний загін 27-ї Української антарктичної експедиції, учасники та учасниці якої протягом року працювали на нашій станції «Академік Вернадський». Це науковці за напрямами геофізика, біологія, метеорологія, а також команда життєзабезпечення;
  • сезонний загін, що виконував завдання на «Вернадському» впродовж антарктичного літа. Це вчені та технічні фахівці;
  • учасників польської антарктичної експедиції зі станції «Арцтовський».

Загалом другий сезон «Ноосфери» тривав 4 місяці і складався з 2 частин.

За сезон судно 4 рази перетинало найбурхливіше місце планети — протоку Дрейка. Але найекстремальніші умови довелося пережити вже дорогою до ПАР, в Атлантичному океані. Там «Ноосфера» на 4 дні зіштовхнулася з тропічним штормом: вітер сягав 60 вузлів (31 м/с), а хвиля — 8-9 метрів. Але завдяки професійній роботі команди всі перешкоди були подолані.

Найближчим часом наші полярники літаками та наземним транспортом діставатимуться додому. «Ноосфера» ж найімовірніше залишиться в Кейптауні до наступного антарктичного сезону: повернення судна в Україну до завершення повномасштабної війни не планується.

Усі ми мріємо та докладаємо максимальних зусиль, щоб настав той час, коли Україна відзначатиме Перемогу, а ми зустрічатимемо нашу чудову «Ноосферу» в Одесі. Але нині можемо пишатися тим, що флагман українського науково-дослідного флоту вже другий рік поспіль успішно виконує антарктичну місію. Не зупиняємося попри всі спроби ворога нас знищити, — зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Фото: Олександр Гришко, Анатолій Андрєєв

Источник