УДП розглядає перспективи співпраці із суднобудівниками Австрії

Під час робочої поїздки до Австрії делегація Українського Дунайського Пароплавства завітала до суднобудівників з ÖSWAG. Компанія одна з небагатьох, хто відгукнувся на пропозицію підприємства з Одещини та запропонував різні варіанти модернізації тягового флоту із заміною двигунів, — повідомили в УДП.

Взаємодія із фахівцями ÖSWAG є дуже цінною, адже компанія не лише має успішний досвід реалізації аналогічних проєктів. Саме ця верф у 80-х роках минулого сторіччя побудувала для УДП 19(!) самохідних суден проєктів M044C та M044D, частину з яких ми тепер збираємось модернізувати.

За оцінками міжнародних партнерів УДП компанія має бездоганну репутацію і може розглядатись як один з учасників проєкту великої модернізації за сприяння IFC.

Щодо проєкту модернізації, то після тривалих консультацій зупинилися на найбільш оптимальному варіанті. Все, що можливо, замінюється в Україні. «Маємо підтримати українську економіку, максимально завантажити власне виробництво і виробництво вітчизняних виробників. Звісно, з огляду на реальні можливості як нашого заводу, так і заводів партнерів», — зазначають в УДП.

Операції, що потребують унікального досвіду та експертизи, як то заміна старих двигунів на сучасні, буде проведено силами європейських підрядників.

Крім австрійських партнерів розглядаються пропозиції суднобудівників з інших дунайських країн. Не всі верфі горять бажанням братися за проєкт. По-перше, вбачають ризики роботи з підприємством з України. По-друге, встановити у раритетну машину сучасний двигун (Stage V) та начинку так, щоб вона працювала не гірше, ніж нова, – задача дійсно нетривіальна.


Источник