«У Туреччині спустили на воду корвет «Гетьман Іван Мазепа», який служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце», — Зеленська

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Ліна Тимошина 03 Жовтня 2022, 11:29

У Туреччині спустили на воду корвет «Гетьман Іван Мазепа». Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська на сторінці у Фейсбук.

Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні й водночас матиме турецьке серце, — написала Зеленська.

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської

Вона зазначила, що протичовновий корвет типу Ada «Гетьман Іван Мазепа» (це ім’я обрав для нього Президент України ще у 2021 році, коли розпочиналось будівництво), буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України.

За її словами, у таких випадках до суден звертаються як до людей – із повагою та настановою.

Отже, корвете «Гетьман Іван Мазепа», бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог! Завжди пам’ятай свою турецьку батьківщину і неси славу Україні!, — написала Зеленська.

Перша леді зауважила, що турецьке слово «байрактар» («прапороносець») – назва безпілотника – за місяці повномасштабної агресії стало в Україні символом справжнього захисту та перемог. Але скоро, окрім байрактарів, у нас з’являться нові спільні назви.

Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської Фото: сторінка Фейсбук Олени Зеленської

Источник