У США скасували дозвіл на видобуток нафти й газу в ANWR на Алясці

Адміністрація президента США Джо Байдена прийняла рішення скасувати дію дозволів на розробку родовищ нафти і газу в Арктичному національному заповіднику дикої природи (Arctic National Wildlife Refuge, ANWR), що знаходиться на території Аляски. Вони були видані наприкінці президентського терміну Дональда Трампа.

«Температура в Арктиці через кліматичну кризу підвищується вдвічі швидше, ніж в іншому світі, і ми несемо відповідальність за захист цього безцінного регіону», — заявив Байден.

Міністр внутрішніх справ США Дебра Холлан повідомила в середу, що загалом скасовано сім дозволів, виданих адміністрацією Трампа. Дія документів була припинена адміністрацією Байдена у 2021 році.

МВС США також запропонувало заборонити надання в оренду нових ділянок під розробку нафтових та газових родовищ на площі 10,6 млн акрів, що становить понад 40% із 23 млн акрів, виділених раніше під Національний нафтовий резерв на Алясці.

Як передає «Інтерфакс», американське відомство дійшло висновку, що екологічна перевірка, проведена в 2021 році при Трампі, була недостатньою і з «багатьма юридичними порушеннями».

Оголошені ініціативи зачіпають північну частину Аляски, яка не тільки має запаси нафти і газу, а й має багате видами довкілля: тут живуть полярні ведмеді, північні олені, водоплавні птахи та інші дикі тварини. Екологи неодноразово порушували питання про те, що буріння в ANWR завдасть шкоди унікальній екосистемі Арктики.

Раніше цього року адміністрація Байдена схвалила масштабний проект Willow компанії ConocoPhillips щодо розробки нафти на Алясці. Нові пропозиції міністерства внутрішніх справ США не стосуються Willow.

Источник