У ПАРЄ закликали рф звільнити політв’язня Амета Сулейманова

Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 11:58

Російська влада має негайно звільнити кримського політв’язня, громадянського журналіста Амета Сулейманова, який відбуває незаконне покарання в так званій “справі “Хізб ут-Тахрір”, і має серйозні проблеми зі здоров’ям.

Таку заяву відповідь на звернення Центру прав людини ZMINA оприлюднила Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ), передає ZMINA.

Генеральні доповідачі ПАРЄ з питань правозахисників і інформаторів, а також з питань політичних в’язнів Емануеліс Зінгеріс (Литва, EPP/CD) і Сунна Еварсдоттір (Ісландія, SOC) висловили занепокоєння щодо здоров’я журналіста.

Амет Сулейманов страждає на низку захворювань, включно із серйозною проблемою із серцем. Хоча спочатку він перебував під домашнім арештом, у квітні 2023 року його перевели до СІЗО. Ми дуже стурбовані тим, що життя пана Сулейманова перебуває під загрозою, після повідомлень про те, що його переводять до в’язниці у віддаленій частині Росії та що йому було відмовлено в доступі до важливих медичних медикаментів, – йдеться в заяві.

У ПАРЄ закликали російську владу скасувати рішення про переведення Амета Сулейманова з-під домашнього арешту до в’язниці, забезпечивши йому доступ до відповідних медикаментів і медичної допомоги, а також забезпечити його негайне звільнення.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року в Бахчисараї окупованого Криму російські силовики провели обшуки у семи кримських татар, внаслідок чого затримали чотирьох із них: Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова та Рустема Сейтмеметова. До 5 квітня 2023 року Сулейманов перебував під домашнім арештом через хворобу серця.

Як повідомляли QIRIM.News, на початку лютого 2023 року російський апеляційний суд залишив у силі вирок Південного окружного військового суду політв’язню, громадянському журналісту «Кримської солідарності» Амету Сулейманову — 12 років колонії суворого режиму.  Його захисниця Ліля Гемеджі вважає вирок смертним.

Як писали QIRIM.News, адвокати Еміль Курбедінов та Едем Семедляєв відвідали Амета Сулейманова в ізоляторі тимчасового тримання у Бахчисараї. За словами Курбедінова, у нього постійні болі в серці, головні болі.

Як повідомляли QIRIM.News, 5 квітня політв’язня, громадянського журналіста «Кримської солідарності» Амета Сулейманова, якому лікарі призначали операцію із заміни серцевого клапана, помістили до СІЗО Сімферополя. Пізніше стало відомо, що його  утримують у спецблоці СІЗО, у нього відібрали ліки, яких він потребує.

У серпні цього року громадянського журналіста Амета Сулейманова, засудженого росіянами до 12 років ув’язнення, попри хворобу серця, етапували із СІЗО №2 Сімферополя до російської в’язниці №2 у Владимирі.

Источник