У лютому до Польщі відновилися постачання дизпального з Саудівської Аравії

У лютому обсяги відвантажень дизпального до морських портів Польщі зменшилися на 11% до 425 тис. тонн. Після набуття сили ембарго проти російських нафтопродуктів 5 лютого, змінилася структура постачань дизельного палива до Польщі. За даними сервісу відстеження Kpler, минулого місяця припинилися відвантаження продукту з російських портів, тоді як у січні з цього напрямку постачалося більше 60% всього морського імпорту дизпального.

Заміщення російського дизельного палива відбулося за рахунок збільшення обсягів постачань з Бельгії та Нідерландів. У лютому з регіону ARA до Польщі відвантаження продукту збільшилися вдвічі до 222 тис. тонн. Також вперше з вересня 2022 року до країни надійшла партія дизпального обсягом 33 тис. тонн з Саудівської Аравії.

Останні півроку обсяги імпорту дизпального до портів Польщі складають більше 400 тис. тонн щомісяця. Це зумовлено підвищеним попитом на продукт з боку українських покупців. За даними Enkorr, минулого місяця обсяги постачань дизпального з Польщі до України склали 120,6 тис. тонн.

Источник