«У Криму каральні органи російської окупаційної влади з пожадливістю очікують, що люди від безвиході повернуться назад», — Чубаров закликав українську владу допомогти кримчанам, які виїхали, щоб уникнули мобілізації

Ліна Тимошина 04 Жовтня 2022, 12:30

Тисячі громадян України, які відгукнулися на заклик української влади та Меджлісу кримськотатарського народу – в будь-який спосіб уникати насильницької мобілізації в російську армію, зараз опинилися в чужій країні, без даху над головою, без теплого одягу, без грошей. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров на сторінці у Фейсбук.

Цей пост ніяк не мав би з’явитися, але коли протягом десяти (!) днів відповідні органи виконавчої влади України, а також посадові особи уникають виконання покладених на них Українською державою повноважень, від своєчасного виконання яких у прямому цензі залежить життя та здоров’я тисяч громадян України – мешканців тимчасово окупованого Криму, в мене не залишається іншого виходу, як безпосередньо звертатися до влади у такий спосіб, — написав Чубаров.

За його словами, тисячі громадян України – мешканців тимчасово окупованого Криму, чоловіків військовозобов’язаного віку, з метою, щоб уникнути примусової мобілізації до російської армії та не бути спрямованими на війну проти власної Української держави, терміново виїхали з Криму. Багато — зі своїми сім’ями та малолітніми дітьми. Тисячі цих громадян України зараз у Казахстані, яка допустила їх на свою територію.

Протягом десяти днів ми не можемо допомогти цим людям далі прямувати на територію материкової України, оскільки практично у всіх у них не виправлені документи, які б дозволили їм продовжувати переміщення через території третіх країн. Не забуваймо, ці люди вже понад 8 років живуть в умовах російської окупації та не всі змогли виїжджати до материкової України, аби виправити паспорти. 10 днів ми стукаємося в різні владні кабінети та до різних посадових осіб, всі поділяють наш біль, але — не більше, — наголосив голова Меджлісу.

Він зазначив, що Координаційний центр Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань вдень і вночі в ручному режимі намагається розв’язувати найтерміновіші питання, але тут давно слід застосовувати повноваження Української держави.

Вкрай критична ситуація, яка має всі ознаки гуманітарної катастрофи, вимагає термінового створення Міжвідомчої Робочої групи (МОЗ, Мін’юст, ДПС, ДМС, МВС, ОПУ, Меджліс тощо). При цьому на когось із центральних органів виконавчої влади мають бути покладені питання координації, — підкреслив Чубаров.

Він наголосив, що вже 10 днів тому подібна Робоча група мала б працювати в режимі 24/7. Тим часом, додав він, із Казахстану повідомляють про перших дітей, які захворіли внаслідок поневірянь у дорозі від Криму до Казахстану.

У Криму ж каральні органи російської окупаційної влади з пожадливістю очікують, що люди, які виїхали, щоб уникнули мобілізації, від безвиході повернуться назад… І тоді карателі вже відіграються, — заявив Чубаров.

Як повідомляли QIRIM.News, Рефат Чубаров закликав створити робочу групу для допомоги кримчанам, які тікають від мобілізації, і яких не впускають до інших країн.

Раніше Чубаров заявив, що на кордонах держав, які досі пропускають на свою територію громадян з боку росії, складається вкрай катастрофічна ситуація з громадянами України — мешканцями тимчасово окупованого Криму, які з метою уникнути примусової мобілізації в російську армію, самоевакуювались із Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, Координаційний центр Меджлісу почав співпрацю з посольствами Узбекистану та Казахстану у зв’язку із в’їздом жителів Криму після оголошення незаконної мобілізації до збройних сил рф.

Источник