У Франції колективи НПЗ вирішили продовжити страйк

Працівники французьких нафтопереробних заводів, що належать компаніям TotalEnergies та Esso-ExxonMobil, вирішили продовжити багатоденний страйк, незважаючи на вичерпання запасів палива на автозаправках. Про це повідомили напередодні профспілки.

«Страйку вирішено продовжити всюди», — зазначив координатор Загальної конфедерації праці Еріка Селіні. За його словами, це пов'язано з «відмовою роботодавців відповісти на пропозиції профспілок щодо підвищення зарплати».

Профспілки наполягають на підвищенні ставок на 10%, тоді як підприємці згодні лише на 5,5%. «Пропозиція адміністрації є недостатньою для того, щоб компенсувати інфляцію», — йдеться у повідомлені.

За повідомленнями з місць, страйки вже порушили постачання палива на автозаправки та спустошили запаси палива у центральних регіонах країни. У настроях автомобілістів дедалі менше оптимізму.

«Якщо так триватиме, то через 10 днів Франція стане, — заявив один із водіїв в ефірі місцевого радіо. — Нас закликають не панікувати, але ніхто не готовий сказати, коли це закінчиться».

На півночі країни та в центральних регіонах, де зупинено три із шести нафтопереробних заводів, без палива залишилося не менше п'ятої частини заправок. Влада країни у свою чергу закликала автомобілістів «не запасати бензин на користь, щоб не посилювати ситуацію». Згідно з опитуваннями соціологів, 60% французьких сімей потребують автомобіля для поїздок на роботу.

Нагадаємо, призупинення робіт на НПЗ почалося наприкінці вересня.

Источник